Pakume õigusabi elukeskkonna
ja looduse kaitsel

UUDISKIRJAST


Uudiskirja väljaandmisse panustavad meie juristid Triin, Tiina. Et uudiskiri tellijate postkasti jõuaks:

    • sõeluvad juristid mitmest erinevast Eesti ja välismaisest infoallikast välja kõige olulisemad infokillud

    • kirjutavad need arusaadavalt lahti

    • lisavad valitud teemakajastustele oma ekspertarvamuse

Allpool saab lugeda 2017. aasta suvel uudiskirja 100. numbri puhul kirjutatud lugu sellest, kuidas uudiskiri alguse sai ning kuidas selle koostamine välja näeb. Tegijad on praegu küll teised, ent protsess ikka sama. Head lugemist!

Uudised kliimamuutuste, jäätmete ja energeetika vallast on enda alla võtnud enamuse meie 100 korda ilmunud uudiskirjast.


Kas 9 aastat ja 100 numbrit on palju või vähe ühe uudiskirja kohta on ehk teisejärguline küsimus. Sellest tähtsam on see, et meie uudiskiri on ainus Eestis, mis vahendab keskkonda puudutavaid õigusakte ja kohtuasju nii Eestist kui ka Euroopa Liidust. Sealjuures ühes keskkonnajuristi kommentaariga. Millise tundega vaatavad uudiskirja tegijad tagasi uudiskirja minevikule ja millisena näevad tulevikku?

Unistus keskkonnaõiguse alasest uudiskirjast

Uudiskirja väljaandmise mõte tekkis KÕKi asutajal Kärt Vaarmaril, kes juba enne KÕKi loomist unistas uudiskirjast, mis iga kuu kajastaks nii Eesti kui ka Euroopa Liidu keskkonnaõiguses ilmuvaid õigusakte ja uudiseid olulisematest kohtuasjadest. Kohe peale KÕKi asutamist 2007. aastal hakkaski toonane meeskond  just sellise uudiskirja kontseptsiooni välja töötama. Eesmärk oli teha uudiskiri nii selge ja arusaadava tekstiga, et see oleks loetav ka neile, kes igapäevaselt õigusaktidega kokku ei puutu. Alguses kirjutati uudiseid vabatahtliku tööna. Seejärel õnnestus uudiskirjale rahastus saada Avatud Eesti Fondi vahendatud Vabaühenduste Fondilt.

Kärdi sõnul on ta nüüd, mil ilmub uudiskirja sajas number, rõõmus selle üle, et kunagine idee realiseerus ja on aja jooksul järjest paremaks läinud.

Mida Kärt täpselt arvas, kuidas uudiskirja koostatakse ning kes seda loevad, uuri edasi siit!


ANNETUSE saad teha meie arveldusarvele EE892200221071433032 ning ülekandele kirjuta selgituseks kindlasti "annetus". Nii on kindel, et saad sellelt summalt
tulumaksu tagasi.