Pakume õigusabi elukeskkonna
ja looduse kaitsel

KONVERENTS kliimamuutusega kohanemisest Eestis


Konverentsist

___

Konverents “Aeg kohaneda kliimamuutusega, aga kuidas?” toimus 22. novembril kell 12.30-17.30 Tallinnas Kultuurikatla saalis Stalker.

Kliima muutub, ka Eestis, ja see mõjutab iga inimest üha enam. Kliimamuutusega toimetulekuks on meil ühiskonnana vaja teadmisi ja otsustavat tegutsemist. Samaaegselt heitmete vähendamisega peame tegelema kliimamuutuse tagajärgedega - kohanema. Aga kuidas?

Konverentsil rääkisime, kuidas Eesti kohaneb muutuva kliimaga - kas planeerib meetmeid seal, kus vaja ja nii kiiresti, nagu vaja? Mida peaks kohanemise osas tegema riik, mida kohalik omavalitsus, mida ettevõtted, mida üksikisikud, mida ....? Kuidas jõuda tõhusate meetmeteni ja mis on täna meetmete rakendamise ahelas puudu?

Sõna võtsid Tartu Ülikooli loodusgeograafia teadur, klimatoloog Mait Sepp, keskkonnaliikumise Fridays for Future Eesti eestvedaja Kertu Birgit Anton ja Tartu Ülikooli taastamisökoloogia professor Aveliina Helm, Tallinna Tehnikaülikooli järeldoktor-teadur ning Helsingi Ülikooli keskkonnapoliitika uurimisgrupi liige Peeter Vihma, Kliimaministeeriumi kliimaosakonna juhataja Laura Remmelgas, Kliimanõukogu liige ja Tartu endine pikaaegne linnaarhitekt Tõnis Arjus, Keskkonnaõiguse Keskuse õigusekspert Kärt Vaarmari.

Konverentsi modereeris Tallinna Tehnikaülikooli kestliku arengu ja rohepöörde nõunik Helen Sooväli-Sepping.
 

Teemaviited: #kliimakohanemine #kliimamuutus #kohanemiskonverents

 

Konverentsi korraldas Keskkonnaõiguse Keskus ja toetas Euroopa Liit projekti "Kliimamuutusega kohanemine ja kliimaõigused" („Discussions and Actions on Climate and Environment“, DACE) raames.